Elif Çağlar ...

Herkese merhaba,
Aylardan eylül, mevsimlerden sonbahar ... yani şehirin birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yaptığı dönem... yani yılın benim için en keyifli zamanı ...

Sizlerden çok güzel mailler alıyorum.Caz müzik türleri ve bu türlerin önemli temsilcilerini soran, piyada bulunan best of albümlerden tavsiyeler isteyen ve özellikle de Türk caz sanatçıları ve albümleri hakkında sorular soran okuyucularım var.

Öncelikle herkese gösterdiği ilgi için çok teşekkür ediyorum.

Sizlerden gelen sorular çerçevesinde bundan böyle bloğumuzun içeriği zenginleşecek ve özellikle Türk caz sanatçılarının tanıtımına, albüm haberlerine ve konserlerine yer vereceğim.

Bugün sizlere dinlemekten ve sahnesini izlemekten çok keyif aldığım genç yaşına rağmen Türk caz müziğinin en beğenilen isimleri arasında gösterilen Elif Çağlar'ı ve Şubat 2011 de çıkardığı M-U-S-I-C albümünü tanıtmak istiyorum.

Elif Çağlar, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde caz kompozisyonu okuduktan sonra New York’a giderek, Queens College bünyesindeki "The Aaron Copland School of Music”te caz performansı üzerine master yaptı. Bu caz birikimiyle, yıllardır dinlediği her tür müziği kaynaştırarak ciddi bir emek ve yaratıcılıkla hazırladığı şarkılarını M-U-S-I-C albümünde topladı.

Soul’dan bossa’ya, folk’tan, pop’a, rock’tan reggae’ye, drum’n'bass’tan swing’e geçişler yapan, yeni, kıpır kıpır ve eğlenceli şarkılardan oluşan albümün tüm söz ve müzikleri de Elif Çağlar’ın kendisine ait.

Albümü satın almak için buraya albümdeki şarkıların sözlerine ulaşmak içinde burayı tıklayabilirsiniz.

Elif Çağlar'ın albümünden bir parça ile yazımızı tamamlarken bir de konser haberi ile sevenlerini ve ilk kez dinleyeck olanları sevindirelim.

Elif Çağlar'ın, Bilal Karaman ile birlikte sahne alacağı 23 Eylül Cuma akşamı Hayal Bistro'da gerçekleceşecek performanslarında dinleyicilerine; Etnik müzikten, soul, blues ve pop armonilerine, caz müziğin ağırlık ve tavrını koyarak sundukları repertuarlarıyla eğlenceli, kaliteli bir müzik ziyafeti sunacaklar.

Bile satın almak için tıklayınız !

Hayat fonunuzdan caz müzik hiç eksik olmasın...

Sevgiler,

Gökhan Dumanlı

0 yorum: